CHWYTY WSPINACZKOWE

CHWYTY

Chwyty wspinaczkowe to podstawowy element wyposażenia ścianki wspinaczkowej zarówno tej domowej jak i komercyjnej czy specjalistycznej. Wszystkie chwyty i struktury dostępne w naszej ofercie zostały wyprodukowane z dbałością o detale. Dbamy nie tylko o kształt danego chwytu, ale także jakość jego powierzchni i jego trwałość. Posiadamy sprawdzoną i dopracowaną technologię, dzięki czemu jesteśmy pewni jakości naszych produktów.

STRUKTURY

Struktury to element, który umożliwia urozmaicenie wspinaczki po różnego rodzaju ścianach pionowych. Ich ogromnym atutem jest możliwość tworzenia dowolnych kombinacji, które w zależności od potrzeb można modyfikować, gdyż jest to element ruchomy. To świetny sposób na dopasowywanie konstrukcji do potrzeb grupy docelowej, a także wprowadzenie urozmaiceń podczas kursów czy zawodów.

RODZAJE CHWYTÓW

RODZAJE

Osoby, które są początkowymi wspinaczami wykorzystują chwyty podobnie jak stopnie w drabinie – łapią je w ten sam sposób. Jednak poszczególne chwyty różnią się między sobą, a odpowiednie ich złapanie gwarantuje skuteczną wspinaczkę. Istotny jest nie tylko chwyt, ale także praca całego ciała czyli obciążenie chwytu pod odpowiednim kątem. Poszczególnych rodzajów chwytów jest wiele, jednak można je podzielić na trzy grupy, ze względu na sposób łapania:

Nachwyt
To chwyt, który łapiemy od góry – obciążamy do w dół
Podchwyt
Jest to chwyt, który łapiemy od dołu – obciążamy do góry
Chwyt boczny
Zwany także odciągiem. Jest to chwyt, który łapiemy z boku